Období jara

Cyklus vaření „V rytmu roku“

salát z čekanky

Ve škole nás učili, že jaro začíná buď 20. nebo 21. března. Celostním pohledem k nástupu jara dochází mnohem dříve, a to nejprve v jeho energetické podobě obratem energetického toku ze sestupného na vzestupný. Nějaký čas samozřejmě trvá, než se tato změna promítne do hmoty a my v přírodě uvidíme kvést sněženky, modřence, další jarní cibuloviny a rašící pupeny na keřích a stromech. Citliví jedinci jsou schopni tyto energetické změny probíhající v únoru vnímat a přirozeně vědí, že přichází správná doba k odevzdání všeho, co se během roku, a hlavně v zimě, ukázalo jako nepotřebné a co už s sebou nechtějí nést. Jde jak o nadbytečná kila, tak i nechtěné emoce, které se projevují jako diskomfort ve vlastním těle. To je ten pravý čas, kdy je dobré po zvážení všech vstupních podmínek začít s očistou těla a mysli.

Jarní čištění je přirozený děj po zimním ukládání, aby došlo k nastolení rovnováhy. Problém ale je, že se náš životní rytmus v moderním pojetí života velmi vzdálil od toho přirozeného. Ti, kteří mají projevy nedostatku a zimomřivosti a cítí též potřebu lehké jarní úpravy stravy, by tento proces měli odložit až na dobu, kdy se výrazně v přírodě oteplí, klidně až na duben.

Více o odlehčené stravě včetně a různých možností její přípravy si povíme na kurzu.

Menu:

Polévka:  Polévka z naklíčeného munga a hrachu,  Protizánětlivá polévka

Hlavní jídla:  

  • Bezlepkové palačinky s různými náplněmi
  • Dál z červené čočky
  • Dušená zelenina s řapíkatým celerem, rýže
  • Čekankový salát

Dochucovadla: klíčky (ukážeme si různé druhy klíčení)

Sladké: Chia dezert

Toto je základní kostra kurzu. Uvidíme, jak čas poplyne a podle toho uděláme další varianty receptů. Čas budeme též věnovat povídání o účincích stravy na náš organismus, jaké orgány posilují, jaké mají další účinky – např. diuretický, posilující, zvlhčující…. Jaké použít bylinky, koření abychom v daném období pro sebe vytěžili co nejvíce.

____________________________________________________________________________________________________________

Datum konání: 18.3. 2023

Místo: Jitřní 2232, Černošice

Počet účastníků: 8

Cena kurzu: 3 500 Kč

Při zakoupení celého cyklu „V rytmu roku“ je cena jednotlivého kurzu 3 200 Kč.

Storno poplatky: Vzhledem k tomu, že tento kurz je náročný na přípravy jsou storno poplatky následující:

  • Zrušení kurzu méně než 7 dní před jeho začátkem – záloha je nevratná
  • Více než 7-14 dní před kurzem – vracím 50%.

K přihlášení vyplňte tento formulář.