Období podzimu

Cyklus vaření „V rytmu roku“

Jako každý rok se na podzim a na jaře rozšíří virózy a nachlazení v podobě rýmy, kašle a různých zahlenění. Dochází k velmi zásadním energetickým obratům – na podzim z odstředivé energie na dostředivou (z jangu na jin), na jaře naopak z dostředivé na odstředivou (z jinu na jang). Podzimní přechod nebývá tak náročný, protože tuto změnu vyvažuje a stabilizuje přechodové období babího léta (více o tom v předešlém kurzu), kdežto na jaře jde o změnu velmi razantní, která častokrát přináší více únavy, i nemocí. Jako by tyto dvě roční období testovala naši odolnost nejen před průnikem nechtěných patogenů, ale i psychickou.

Abychom nepodlehli fyzicky ani psychicky potřebujeme si vytvořit povrchový ochranný štít, takový, který nás ochrání, ale zároveň bude pružný, abychom v něm mohli nadále fungovat, jak jsme zvyklí. Díky jeho pevné ochraně budeme čelit vnějším vlivům s lehkostí, ty dobré necháme vstoupit do těla a ty špatné snadno odrazíme pryč. Na jeho kvalitu má zásadní vliv energetická dráha sleziny (období babího léta), plic (období podzimu) a ledvin (období zimy). Jednou ze složek, jak můžeme tyto dráhy posílit je kvalitní strava odpovídající danému období.

Menu:

Polévka:  Krémová polévka z pečeného česneku

Hlavní jídla:  

  • Cuketová omáčka s krůtím masem, rýže
  • Celerový krém s glazovanou zeleninou s kuzu
  • Ječné rizoto se slzovkou
  • Salát z červené řepy s křenem

Dochucovadla: Celerový špek, pickles

Sladké:  Strouhaný koláč, pečené hrušky s vanilkou

Toto je základní kostra kurzu. Uvidíme, jak čas poplyne a podle toho uděláme další varianty receptů. Čas budeme též věnovat povídání o účincích stravy na náš organismus, jaké orgány posilují, jaké mají další účinky – např. diuretický, posilující, zvlhčující…. Jaké použít bylinky, koření abychom v daném období pro sebe vytěžili co nejvíce.

____________________________________________________________________________________________________________________________

Datum konání:

sobota 9.11. 2024 (od 10-16.30) – VOLNÁ MÍSTA

Místo: Beroun, Samota u Studánky 1975

Počet účastníků: 10

Cena kurzu: 3 500 Kč

Při zakoupení celého cyklu „V rytmu roku“ je cena jednotlivého kurzu 3 200 Kč.

Storno poplatky: Vzhledem k tomu, že tento kurz je náročný na přípravy jsou storno poplatky následující:

  • Zrušení kurzu méně než 7 dní před jeho začátkem – záloha je nevratná
  • Více než 7-14 dní před kurzem – vracím 50%.

K přihlášení vyplňte tento formulář.