Tofu pohárky s chia krémem


Je tu léto, období plné energie. Dny jsou dlouhé a převážně slunečné. Teplé večery lákají k posezení s přáteli. Jsme nabití energií, cítíme radost ze života, větší potřebu navazovat vztahy a cestovat. Přátelská atmosféra usnadňuje seznamování s novými lidmi. Naše srdce touží po lásce a pustí vyvolenou osobu do svých nejniternějších oblastí.

K navození příjemné atmosféry s milovaným člověkem je možné využít i stravu. Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem 😊. Lidé již dávno věřili v jisté alchymistické účinky stravy a při vhodných příležitostech používali potraviny, které zvyšují lidské libido. Tyto potraviny se nazývají afrodiziaka. Za svůj název vděčí krásné a smyslné řecké bohyni lásky Afrodité. Prý i ona si byla vědoma toho, že se stravou dá probudit touha a vášeň. Údajně připravovala pokrmy z potravin, o kterých byla přesvědčena, že mají tyto účinky.

Jak je vidět, je z čeho vybírat 😊. Já jsem zcela přesvědčena, že naše psychika má zásadní roli v tom, zda se po připraveném jídle, nápoji nebo tinktuře navodí to správné vzrušení či nikoli. A nemusí to být jen po jídle. Ženské libido podléhá především psychosociálním vlivům. Daleko více je pro ženy důležitá celková atmosféra, pozorné a ohleduplné chování partnera a i smysl pro humor. Rozhodně ale pokrm, připravený s láskou a myšlenkou na danou osobu, v sobě ponese krásnou energii.

Zkuste připravit třeba tyto výborné pohárky. Lze je vyrobit jak ve veganské, tak i vegetariánské variantě záměnou silken tofu (hedvábné tofu) tvarohem. Volba je čistě na vás. Zabijákem libida je zcela určitě vzniklý stres, že nemůžete sehnat nějakou surovinu, která je v receptu obsažena :-). Ať už pohárky připravujte pro přítele/přítelkyni, nebo jako dezert pro známé, hlavní je, abyste si jejich přípravu užili a měli z toho radost.


Tofu krém

Suroviny:

 • 350 g silken tofu

 • 80 g datlového sirupu

 • 60 g kokosového tuku

 • 2 PL kakaa

Postup přípravy:

 1. Kokosový tuk rozpustíme.

 2. Vše dáme do šlehače a vyšleháme v hladký krém.

 3. Plníme do pohárků a necháme v chladu utuhnout.

Jahodová chia vrstva

Suroviny:

 • 250 g čerstvých jahod

 • 340 g kokosového mléka

 • 70 g chia semínek

 • 4 PL javorového sirupu

Postup přípravy:

 1. Jahody zbavíme lístků a omyjeme je.

 2. Do mixeru vložíme očištěné jahody, kokosové mléko a javorový sirup.

 3. Rozmixujeme do hladkého krému a poté vmícháme chia semínka.

 4. Lijeme na ztuhlou čokoládovou vrstvu.

Poznámka:

 • Použijeme-li datlový sirup do obou vrstev, zabarví nám jahodovou část do tmavší barvy.

 • Použijeme-li borůvky namísto jahod, lze ke slazení použít datlový sirup, aniž bychom zaznamenali změnu barvy.

#sladké #ovocné #bezlaktózy #bezlepkové #vegan